AUTODOC Shop AUTODOC Partners AUTODOC Club Nové AUTODOC Ads
Oblíbené

Možná vás bude zajímat:

(0)
Chcete prodat ? Vytvořte inzerát nebo Vytvořte inzerát "Hledám"

Zimní pneumatiky: používané a nové součástky ve vaší blízkosti od soukromých prodejců a obchodníků

Zimní pneumatiky si dobře udrží svou elasticitu i při minusových teplotách okolí. Speciální design běhounu zaručuje dobrou přilnavost na povrchu vozovky. Mohou být vybaveny hroty.

Druhy:

  • Severské (Nordické). Mají hluboké odvodní kanálky a jsou ideální na zasněžené a ledové cesty. Ztrácejí přilnavost na mokrém a suchém povrchu. Jsou vhodné pro klidnou jízdu.
  • Evropské. Zaručují dobré odvádění vody. Ukazují výborný výkon na suchých, mokrých silnicích a v roztátém sněhu. Jsou vhodné na agresivní jízdu. V terénu a na uvozeném sněhu ztrácejí schopnost udržet směr auta.

Různé druhy vzorů běhounu:

  • Symetrický nesměrový. Optimální pro jízdu ve městě a na zasněžených cestách.
  • Symetrický směrový. Vhodný na jízdu v dešti. Redukuje schopnost auta jezdit v terénu na měkkém sněhu.
  • Asymetrický nesměrový. Univerzální možnost pro oblasti, kde se mění podmínky počasí.

Přibližná životnost je asi 5 let při ročním nájezdu 10 000 km. Tyto součástky se mění, když je hloubka běhounu méně než 4 mm nebo v případě prasknutí nebo ztráty elasticity.

Kupte si nové a používané součástky ve vaší blízkosti díky platformě AUTODOC inzerce. Domluvte si setkání se soukromým prodejcem a zkontrolujte si zboží a vyjednejte cenu. Koupit si můžete náhradní díly nejen pro osobní vozy, ale i pro nákladní auta.

Pokud máte jakékoliv součástky, které nepotřebujete, prodejte je na webové stránce AUTODOC inzerce. Přidání inzerátů je vždy zdarma.